تاپ مسیر گولیچ

تاپ مسیر گولیچ


1401/10/04


اخبار کمیته صعود های ورزشی استان اصفهان 
به گزارش بخش روابط عمومی کمیته صعود های ورزشی استان اصفهان در تاریخ 4 دی ماه 1401 مسیر سنگنوردی گولیچ توسط سنگنورد خوب اصفهان آقای محمد رضایی با درجه سختی 5.13b-c پس از 11 سال تاپ شد.

مسیر گولیچ که در سال 1380 توسط اسطوره اصفهانی آقای محمد حجاریان در محل دیواره های فوقانی چشمه خاجیک کوه صفه شهر اصفهان بازگشایی شده بود که در مهر ماه 1390 توسط محمدرضا صفدریان سنگنورد اصفهانی پس از ده سال برای اولین بار این مسیر تاپ شد و امروز 4 دی ماه پس از حدود 11 سال برای دومین بار این مسیر زیبا و تکنیکی توسط محمد رضایی تاپ شد و حالا این مسیر یکی از هیجان انگیز ترین مسیر های اصفهان تبدیل شده است .

همچنین محمد در ارتباط با انگیزه های صعود این مسیر عنوان کرد :
 از اواسط آبان ماه استارت مسیر رو  زدم .کار های فنی مسیر رو انجام دادم . به همراه آقای علی بدیعی میانی ها رو به علت استهلاک زیاد ، با کسب اجازه از گشایش کننده و مسئول طبیعت استان و اولین صعود کننده زنجیر کردم .
تعداد تلاش هام ۲۱ تلاش شد که هر باری که صعود میکردم متاسفانه گیره از مسیر کم میشد و می‌شکست و باعث تلاش های بیشترم شد.
همچنین افزود : هدفم از صعود این مسیر به این علت بود که این مسیر حالت پروژه ای خشن و آسیب زا بین سنگنوردان جا افتاده بود که با صعود این مسیر باعث شد که مسیر هایی که زحمت گشایشش زیاد بودن و ارزش تکنیکی و درجه ای داره دست نیافتنی و دور نمونه .
از همه از کسانی که حمایت کردن تشکر میکنم.

این مسیر که تراورس عرضی در لبه یک کلاهک است حدودا طول آن بیست متر و حدودا میانگین فاصله رول های آن ۱.۵ است.

در پایان کمیته صعود های ورزشی استان اصفهان این افتخار بزرگ را به جامعه بزرگ سنگنوردی استان تبریک عرض نموده و به امید موفقیت های بیشتر این سنگنورد ارزنده اصفهانی.
مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


رویداد ها
رویداد های برگزار شده  اصفهان، بزرگراه شهید چمران، خیابان محمد طاهر، پایگاه قهرمانی صعود های ورزشی استان اصفهان ( سالن شهید حریری )،

☎️۰۳۱۳۵۶۸۵۲۷۸  

   

 Msc-isfp.ir

Top