مصاحبه رئیس هیئت کوهنوردی استان اصفهان با خبرگزاری ایمنا

مصاحبه رئیس هیئت کوهنوردی استان اصفهان با خبرگزاری ایمنا


1402/04/19
لیگ سنگ‌نوردی استان برای اولین بار برگزار خواهد شد

رئیس هیئت کوه‌نوردی استان اصفهان گفت: امسال برای اولین بار لیگ سنگ‌نوردی کشور را در اصفهان آغاز خواهیم کرد و اصلی‌ترین برنامه ما برگزاری همین لیگ است که تلاش می‌کنیم به‌خوبی برگزار شود، چرا که این مسابقات کمک بسیاری به ارتقای سطح کیفی سنگ‌نوردان و آماده‌سازی آن‌ها برای رقابت‌های جهانی می‌کند.

علیرضا بوژمهرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص هشتمین دوره رقابت‌های یخ نوردی اظهار کرد: این مسابقات روزهای چهارشنبه چهاردهم تیرماه و پنجشنبه پانزدهم تیرماه در مجتمع کوهستانی طلوع و در دو بخش آقایان و بانوان برگزار شد که بازیکنان اصفهانی خوش درخشیدند.

وی افزود: در بخش رده سنی آزاد بانوان گرایش سرعت آزاده کلیشادی نایب قهرمان سرعت درای‌تولینگ شد و در گرایش سختی مسیر همین بازیکن مقام اول را از آن خود کرد و ساحل مایلی نیز برروی سکوی سوم ایستاد.

رئیس هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان با اشاره به رتبه‌های کسب شده توسط آقایان خاطرنشان کرد: در این بخش عادل ابتدائیان در قسمت گرایتلینگ و گرایش سرعت مقام سوم را به دست آورد؛ همچنین در گرایش سختی مسیر سید عماد حسینی عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

وی ادامه داد: کادر برگزاری این دوره از مسابقات نیز متشکل از نیروهای اصفهانی بودند که مدیر این رقابت پیام رحمان ستایش و سر طراح مسیرها نیز محمدرضا صفدریان قهرمان سنگ نوردی ایران بود.

علیرضا بوژمهرانی با اشاره به برنامه‌های پیش روی هیئت کوه‌نوردی استان اصفهان عنوان کرد: امسال برای اولین بار لیگ سنگ نوردی کشور را بین باشگاه‌ها در اصفهان آغاز خواهیم کرد و اصلی‌ترین برنامه ما برگزاری همین لیگ است که تلاش می‌کنیم به خوبی برگزار شود چرا که این مسابقات کمک شایانی به ارتقا سطح کیفی سنگ نوردان و آماده سازی آن‌ها برای رقابت‌های جهانی می‌کند.

وی افزود: گفتنی است حدود یک‌ماه پیش اسکای رانینگ را در سطح استان برگزار کردیم و علاوه بر آن اعزام مسابقات کشور را هم داشتیم.

همچنین برگزاری رقابت‌های سنگ نوردی استان در رده‌های نوجوانان و نونهالان به میزبانی شهرستان اصفهان یکی دیگر از برنامه‌های ما خواهد بود که بیست‌وسوم تیر ماه آغاز خواهد شد.

رئیس هیئت کوه نوردی و صعودهای ورزشی اصفهان در تشریح رقابت‌های سنگ نوردی پیشکسوتان تصریح کرد: اولین دوره مسابقات سنگ‌نوردی پیشکسوتان استان اصفهان را بیست‌ودوم تیرماه را برگزار خواهیم کرد که این رقابت نیز به میزبانی استان اصفهان خواهد بود و شرکت کنندگان می‌توانند جزئیات آن را از طریق سایت رسمی هیئت کوه نوردی دنبال کنند.

وی ادامه داد: بر اساس اطلاعیه‌ای که در سایت رسمی هیئت کوه نوردی قرار می‌گیرد، علاقه‌مندان باید مراحل ثبت نام خود را طی کنند و در روز مسابقه در پایگاه سنک نوردی استان اصفهان یعنی سالن زنده یاد حریری مورد پذیرش قرار بگیرند و به تقابل با رقبا بپردازند.

علیرضا بوژمهرانی در پایان با اشاره به اهمیت انجام ندادن فعالیت‌های انفرادی خاطر نشان کرد: در بحث کوه‌نوردی توصیه می‌کنم کوه‌نوردان استان فعالیت خود را چه در داخل استان و چه در خارج از آن از طریق باشگاه‌های مجاز هیئت کوه‌نوردی انجام دهند و از انجام فعالیت به صورت دوستانه خودداری کنند.

وی افزود: لیست باشگاه‌های مجاز کوه‌نوردی در سایت رسمی هیئت استان وجود دارد که می‌توانند از آن استفاده کنند تا هم ایمنی بازیکنان تأمین شود و هم نظارت فنی برروی آن‌ها وجود داشته باشد.

رئیس هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان با اشاره به کسب رتبه دوم در بین ۳۱ هیئت استانی از سوی هیئت تحت اختیارش در آخرین رتبه‌بندی صورت گرفته از سوی فدراسیون تصریح کرد: هیئت کوه‌نوردی استان اصفهان در آخرین رتبه‌بندی فدراسیون جایگاه بسیار مناسبی را بدست آورد که نشان از تلاش همه عوامل هیئت در راستای اهداف و چشم‌انداز این رشته است.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


رویداد ها
رویداد های برگزار شده  اصفهان، بزرگراه شهید چمران، خیابان محمد طاهر، پایگاه قهرمانی صعود های ورزشی استان اصفهان ( سالن شهید حریری )،

☎️۰۳۱۳۵۶۸۵۲۷۸  

   

 Msc-isfp.ir

Top